პარტნიორ უნივერსიტეტებში 2021-2022 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრული სწავლება დაიწყო
სწავლების ცენტრმა, პარტნიორ უნივერსიტეტებთან გაფორმებული თანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, 2021-2022 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში საარჩევნო სამართლის საავტორო პროგრამის განხორციელება დაიწყო.
სემესტრული სასწავლო პროგრამის ფარგლებში იურიდიული ფაკულტეტის, სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის, ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები არჩევნებთან დაკავშირებით დეტალურად გაეცნობიან შიდასახელმწიფოებრივ რეგულაციებს და განიხილავენ საერთაშორისო საარჩევნო პრაქტიკას.
ახალი კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით მიღებული სახელმწიფო პოლიტიკის გათვალისწინებით, თბილისსა და რეგიონებში მდებარე უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში საგანმანათლებლო პროგრამა საარჩევნო სამართალში განხორციელდება როგორც ონლაინ პლატფორმების, ასევე აუდიტორიული სწავლების ფორმატის გამოყენებით.
საარჩევნო სამართლის სასწავლო პროგრამა 2010 წლიდან ხორციელდება. სასწავლო კურსი დღემდე 6300-ზე მეტმა სტუდენტმა გაიარა. პროგრამა პროფესიული ცოდნის გაღრმავებასთან ერთად, ახალგაზრდების პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.

Under the Memorandum of cooperation signed with the partner universities, the Training Center started the implementation of the authorial program in Election Law in higher education institutions in the Autumn semester of the 2021-2022 academic year.
Within the framework of the semestrial training program, undergraduate students of Faculties of Law, Social Sciences and Journalism will acquire detailed knowledge about domestic regulations and discuss the international electoral standards.
In accordance with the state policies designed to prevent the spread of novel Coronavirus, online learning platforms, as well as auditorial teaching methods, will be used during the Election Law program in higher education institutions located in Tbilisi and the regions.
The Election Law Program has been implemented since 2010. More than 6300 students have passed the training course so far. The program aims to promote the development of practical skills of students in addition to enhancing their professional knowledge.