პენიტენციურ დაწესებულებებში შექმნილი საარჩევნო უბნების სპეციალური ჯგუფების ტრენინგი მუნიციპალიტეტის ორგანოთა 2021 წლის 2 ოქტომბრის არჩევნების მეორე ტურისთვის
19.10.2021
სპეციალური პენიტენციური სამსახურის პენიტენციურ დაწესებულებებში მყოფი ამომრჩევლების მუნიციპალიტეტის ორგანოთა 2021 წლის 2 ოქტომბრის არჩევნების მეორე ტურში მონაწილეობის უზრუნველყოფის მიზნით შექმნილი 8 საარჩევნო უბნის სპეციალური ჯგუფის  წევრები (სრული შემადგენლობით), 20 ოქტომბერს, გაივლიან სწავლების ცენტრის მიერ მომზადებულ სატრენინგო პროგრამას.
მონაწილეები მიიღებენ ინფორმაციას მათ კომპეტენციას მიკუთვნებულ შემდეგ ძირითად საკითხებზე:
• პენიტენციურ დაწესებულებაში შექმნილი საარჩევნო უბნის სპეციალური ჯგუფის წევრების, დამკვირვებლების, საარჩევნო სუბიექტების, მედია საშუალებების წარმომადგენლების მიერ სავალდებულო კარანტინის გავლის და კენჭისყრის შენობაში დაშვების წესი;
• საარჩევნო უბნის გახსნა და კენჭიყრის დაწყებამდე ჩასატარებელი პროცედურები;
• კენჭისყრის პროცესი ეპიდემიოლოგიური პროტოკოლის გათვალისწინებით;
• საარჩევნო უბნის დახურვა, ხმების დათვლამდე ჩასატარებელი პროცედურები;
• საარჩევნო ყუთების გახსნა და საარჩევნო ბიულეტენების დათვლის პროცესი;
• კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმების შედგენის ტექნიკა.
სასწავლო პროგრამის ჩატარებას უზრუნველყოფს სწავლების ცენტრის მიერ გადამზადებული 6 ტრენერი. პროცესი პანდემიასთან დაკავშირებული ყველა რეკომენდაციის დაცვით წარიმართება. გრაფიკი ხელმისაწვდომია ბმულზე.

Training for the Members of the Precinct Election Commission/Special Group established in the Penitentiary Institutions for the Second Round of October 2, 2021 Municipal Elections
On October 20, members of 8 precinct election commissions special group (full composition) established in order to ensure the participation of voters being in the penitentiary institutions of the Special Penitentiary Service in the second round of October 2, 2021 Municipal Elections will undergo the training program elaborated by the Training Centre.
Participants will receive information on the following key issues within their competence:
• compulsory quarantine and admission rule to be taken by the members of the precinct election commission special group established in a penitentiary institution and by the representatives of observer/election subject/media;
• opening of the polling station and procedures to be conducted before the start of polling;
• polling process according to the epidemiological protocol;
• closing the polling station and procedures to be carried out before the counting of votes;
• opening of the ballot boxes and the process of counting the ballot papers;
• the technique of compiling summary protocols of voting results.
6 trainers trained by the Training Centre will deliver the training program. The training process will be held in compliance with all recommendations related to the pandemic. The schedule is available at the link (available in Georgian).