ტრენინგი ცესკოს კონტაქტ ჰაბის ოპერატორებისთვის
სწავლების ცენტრმა, მუნიციპალიტეტის ორგანოთა 2021 წლის 2 ოქტომბრის არჩევნებისთვის, ცესკოს კონტაქტ ჰაბის ოპერატორების გადამზადების კურსის განხორციელება დაიწყო.
ღონისძიება საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ გიორგი კალანდარიშვილმა და სწავლების ცენტრის დირექტორმა ნათია ზაალიშვილმა გახსნეს. მათ ყურადღება გაამახვილეს კონტაქტ ჰაბის ეფექტიანი საქმიანობის მნიშვნელობაზე, რაც ორიენტირებულია დაინტერესებული პირებისთვის არჩევნებთან დაკავშირებულ საკითხებზე  დროულად ამომწურავი ინფორმაციის გაცემაზე.
ოპერატორების მიერ კვალიფიციური სერვისის განხორციელების ხელშეწყობის მიზნებისთვის, მიმდინარე წლის 9 აგვისტოს ჩატარებული ტრენინგების I ეტაპზე, მონაწილეები დეტალურად გაეცნენ არჩევნებში ჩართული მხარეების რეგისტრაციის წესსა და პროცედურებს:
• მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოს წევრობის კანდიდატის, პარტიული სიებისა და მუნიციპალიტეტის მერობის კანდიდატის წარდგენა/რეგისტრაცია/რეგისტრაციის გაუქმება;

Training for the CEC Information/Call Center Operators
The Training Center, for October 2, 2021 Municipal Elections, has commenced the implementation of retraining courses for the CEC Information/Call Center operators.
Chairman of the Central Election Commission of Georgia Giorgi Kalandarishvili and the Director of the Training Center Natia Zaalishvili opened the event. They emphasized the importance of effective activity of the information/call center, which focuses on providing timely and comprehensive information to the interested persons on election-related issues.
In order to facilitate the implementation of qualified service by operators, in the first stage of the trainings conducted on August 9 of the current year, the participants got acquainted in detail with the rules and procedures for registration of parties involved in elections:
• Submission/registration/cancellation of registration of the Representative Body of the Municipality - Sakrebulo candidate, party lists and the candidate for Mayor of the Municipality;