2018 წლის 16 აპრილს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსდა 29 არასამთავრობო ორგანიზაცია, შემდეგ მიმართულებებზე:
• პირველი მიმართულება: ამომრჩეველთა ინფორმირება 2018 წლის საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის
• მეორე მიმართულება: ახალგაზრდა ამომრჩეველთა საარჩევნო ცნობიერების და სამოქალაქო ჩართულობის დონის ამაღლების ხელშეწყობა 2018 წლის საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის
• მესამე მიმართულება: მოწყვლადი ჯგუფების და ქალების მონაწილეობის ხელშეწყობა 2018 წლის საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის
დაფინანსებული არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ წარმოდგენილი საგრანტო პროექტები ითვალისწინებს 2018 წლის საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის ამომრჩეველთა, მოწყვლადი ჯგუფებისა და ქალების საარჩევნო ცნობიერების ამაღლებას, სამოქალაქო პასუხისმგებლობის ზრდასა და არჩევნებში მათი გააქტიურების ხელშეწყობის მიზნით საინფორმაციო ხასიათის პროგრამების და სხვა ფორმატის ღონისძიებების განხორციელებას.
დაფინანსებული საგრანტო პროექტები 2018 წლის 1 აგვისტოდან - 30  სექტემბრამდე პერიოდში განხორციელდება და საქართველოს ყველა რეგიონს მოიცავს.
საგრანტო საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსებული არასამთავრობო ორგანიზაციების შესახებ ინფორმაცია იხილეთ ბმულზე

29 NGOs were funded at the decision of the Competition Committee under the Grant Competition announced on April 16, 2018 on the following directions:
• First direction: raise voter awareness for the President of Georgia 2018 Elections
• Second direction: promote raising level of electoral awareness and civic engagement of young voters for the President of Georgia 2018 Elections
• Third direction: supporting the participation of vulnerable groups and women for the President of Georgia 2018 Elections
The grant projects submitted by the funded NGOs foresees the facilitation of the development of electoral capacity of voters, raising awareness about elections among vulnerable groups and women, enhancing their civil responsibility, implementation of training programs and other activities for their deeper engagement in the elections.
Funded grant projects will be implemented in all regions of Georgia, from August 1 to September 30, 2018
Information about NGOs funded at the decision of the Grant Competition Committee, under the Grant Competition announced on April 16, 2018, can be viewed in Georgian on the following link