სწავლების ცენტრი „საარჩევნო ადმინისტრატორის სასწავლო კურსების“ უზრუნველყოფის მიზნით, 2018 წლის 23 აპრილიდან 10 მაისის პერიოდში, რეგიონებში მართავს სამუშაო შეხვედრებს ტრენერებთან, რომლის ფარგლებში განიხილება სასწავლო პროექტის კონცეფცია და მონაწილეებს მიეწოდებათ პროგრამის განხორციელების ინსტრუქტაჟი (გრაფიკი).
პროფესიულად გადამზადებული 87 ტრენერი, 2018 წლის 14 მაისიდან 2 ივნისამდე პერიოდში, სასწავლო პროექტს საქართველოს მასშტაბით ყველა მუნიციპალიტეტში განახორციელებს.
სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული „საარჩევნო ადმინისტრატორის სასწავლო კურსები“ ითვალისწინებს მოქალაქეთა პროფილურ სწავლებას. სამ დღიანი სასწავლო პროგრამა დაეთმობა კენჭისყრის დღის პროცედურებისა და საუბნო საარჩევნო კომისიის კომპეტენციას მიკუთვნებული საკითხების შესწავლას და მიზნად ისახავს საარჩევნო ადმინისტრაციის კვალიფიციური საკადრო რესურსის ფორმირების ხელშეწყობას.
სასწავლო კურსის გავლა შეუძლია საქართველოს მოქალაქეს 18 წლის ასაკიდან. პროექტში მონაწილეობის მსურველთა რეგისტრაცია 20 აპრილს დასრულდა.

In order to ensure the implementation of “Election Administrator Training Courses”, the Training Centre is conducting working meeting with the trainers from April 23 to May 10, 2018. The meetings are aimed at discussing the conception of the training project and providing the participants with the instruction regarding the implementation of the program (Schedule available in Georgian).
87 professionally trained trainers will be implementing the training project in every municipality throughout the country, from May 14 to June 2, 2018.
“Election Administrator Training Courses” developed by the Training Centre envisages specific training for participants. A three-day training program focuses on polling day procedures and the issues within the competence of precinct election commissions and are aimed at supporting developing qualified staff of election administration.
Citizens of Georgia aged 18 and above are eligible for the training course. Registration of individuals willing to participate in the project has ended on April 20, 2018.