იურიდიული კლინიკის სტუდენტებმა იმიტირებული კენჭისყრა ჩაატარეს
მიმდინარე წლის 12 მარტიდან საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის იურიდიულ კლინიკაში სწავლებას გადიან ი. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის (CSL) იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტები.
იურიდიული კლინიკის სტუდენტებმა უკვე გაიარეს სწავლების ორი ეტაპი: პრაქტიკული სწავლების კურსი და დისტანციური სწავლება.
ამ ეტაპზე სტუდენტები გადიან სტაჟირებას, რომლიც ხელს უწყობას საარჩევნო კანონმდებლობასთან მიმართებაში სტუდენტებისთვის თეორიული ცოდნის გამოყენებასა და  პრაქტიკული უნარჩვევების გამომუშავებას.
2012 წლის 21 - 24 მაისის ჩათვლით სტუდენტებმა  ჩაატარეს იმიტირებული კენჭისყრა და  საოლქო საარჩევნო კომისიის სხდომა საარჩევნო ოლქში კენჭისყრის შედეგების შეჯამების მიზნით.

From March 12 of this year, at Law Clinic of the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings, law faculty students of Iv. Javakhishvili Tbilisi State University and Law School of Caucasus University are being trained.
Law Clinic Students have already passed two staged of training: practical training and distance learning.
At this moment, students are taking internship, supporting usage of theoretical knowledge on election legislation and acquiring of practical skills.
On 21-24 May of 2012, students arranged simulated voting and meeting of district election commission for summing voting results.