NDI-ის კვლევის შედეგების პრეზენტაცია
ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტის (NDI) საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელმა, ლორა თორნტონმა ცესკოს თავმჯდომარეს, წევრებს, ცესკოს სწავლების ცენტრისა და საარჩევნო ადმინისტრაციის სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელ პირებს 2017 წლის დეკემბრის კვლევის შედეგები გააცნო. პრეზენტაცია საზოგადოებრივი აზრის კვლევის შესახებ ლორა თორნტონმა ცესკოში გამართა.
ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტისა (NDI) და კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრის (CRRC) მიერ გამოქვეყნებული კვლევის შედეგების მიხედვით, მოსახლეობა ოქტომბერში ჩატარებულ ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებს დადებითად აფასებს. გამოკითხულთა დიდი უმრავლესობა თვლის, რომ საარჩევნო უბნებზე არჩევნებზე პასუხისმგებელი პირები კარგად იყვნენ მომზადებულები, ხოლო გარემო იყო უსაფრთხო და მოწესრიგებული.
გამოკითხვა NDI-მ 2017 წლის 29 ნოემბერი - 19 დეკემბრის პერიოდში აწარმოა წარმომადგენლობითი შერჩევის მიხედვით და პირისპირ ინტერვიუს მეთოდით გამოიკითხა 2298 ამომრჩეველი.

Laura Thornton, a resident director of the National Democratic Institute (NDI) in Georgia, presented poll results of December 2017 to the chairperson of the Central Election Commission (CEC) of Georgia, the commission members, heads of CEC Training Center and structural units of the Election Administration (EA). Ms Thornton delivered presentation on public attitudes in Georgia at the CEC.
According to the survey results of the NDI and the Caucasus Research Resources Center (CRRC), people assess October 21 Municipal Elections positively. Majority of interviewees consider that responsible persons for conduct of elections at polling stations were well-prepared and the overall environment was safe and well-organized.
Survey results reflect data collected from November 29 to December 19, through 2,298 face-to-face interviews with a nationwide representative sample.