პოტენციური კანდიდატი ქალების ტრენინგები 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის
ცესკო და სწავლების ცენტრი 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის ატარებს ტრენინგებს პოტენციური კანდიდატი ქალებისთვის.
ღონისძიება დღეს ცესკოს თავმჯდომარის მოადგილემ გიორგი შარაბიძემ და ცესკოს სწავლების ცენტრის ხელმძღვანელმა ნათია ზაალიშვილმა გახსნეს. მათ აღნიშნული ინიციატივის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს, რაც მიზნად ისახავს საარჩევნო პროცესში ქალთა მონაწილეობის გააქტიურებისა და საარჩევნო საკითხებზე მათი ინფორმირებულობის ზრდის ხელშეწყობას.
მონაწილეებს ასევე ცესკოს წევრი ზურაბ ხრიკაძე მიესალმა, რომელმაც არჩევნებში გენდერული თანასწორობის საკითხებზე და ამ მიმართულებით საარჩევნო ადმინისტრაციის გენდერული თანასწორობის საბჭოს საქმიანობაზე ისაუბრა.
„ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა საარჩევნო სისტემა, პასიური საარჩევნო უფლების რეალიზების მექანიზმები, არჩევნების შედეგების შეჯამება და მანდატების განაწილება, წინასაარჩევნო კამპანია და ადმინისტრაციული რესურსები, საარჩევნო დავები“ - ეს იმ ძირითადი თემების ჩამონათვალია, რომელსაც ტრენინგის მონაწილეები გაეცნობიან.
ცესკო და სწავლების ცენტრი პოტენციური ქალი კანდიდატებისთვის ტრენინგებს 25, 26 და 27 სექტემბერს, თბილისში, სასტუმროში „რედისონ ბლუ ივერია“ ატარებს.

CEC and the Training Centre conduct trainings for potential women candidates for October 21, 2017 Municipal Elections.
Deputy Chair of the CEC Giorgi Sharabidze and the Director of the Training Centre Natia Zaalishvili made opening remarks at today’s training and emphasised the importance of afore-mentioned initiative aimed at strengthening women's participation in the election process as well as raising their knowledge about issues related to the elections.
Zurab Khrikadze, the CEC member also welcomed participants and talked about the gender equality in elections and provided them with the information about the activities of the CEC's Gender Council in this regard.
“Electoral system of self-governmental bodies, mechanism for implementing passive suffrage, summarizing election results and procedure of allocating seats, pre-election campaign and administrative resources, electoral disputes” - these are the main topics to which the participants will be introduced.
CEC and the Training Centre conduct trainings for potential women candidate   in the “Radisson Blu Iveria Hotel”, Tbilisi, on September 25, 26 and 27.