სასწავლო ფილმი „კენჭისყრის დღის პროცედურები“ 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის
კენჭისყრის დღეს ამომრჩევლებისთვის კვალიფიციური სერვისის უზრუნველყოფის მიზნით,  ცესკოს სწავლების ცენტრმა მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოსა და თვითმმართველი ქალაქის/თვითმმართველი თემის მერის 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის განაახლა სასწავლო ხასიათის ფილმი „კენჭისყრის დღის პროცედურები“.
აღნიშნული ფილმი ასახავს კენჭისყრის შენობაში ყოფნის უფლების მქონე პირების უფლებრივ მდგომარეობას, ასევე დაინტერესებულ პირებს დეტალურად აწვდის ინფორმაციას, თუ როგორ მიმდინარეობს მზადება კენჭისყრის პროცესის დაწყებამდე, რა საქმიანობებს ახორციელებენ საუბნო საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელი პირები და კომისიის სხვა წევრები იმისათვის, რომ არჩევნები ჩატარდეს გამართულად და ამომრჩეველმა სრულფასოვნად განახორციელოს საარჩევნო უფლება.
სასწავლო ფილმი მომზადდა სურდოთარგმანის თანხლებით (ჟესტური ენა), ასევე ითარგმნა ინგლისურ და ეთნიკური უმცირესობების ენებზე.
სასწავლო ფილმი კენჭისყრის დღის პროცედურები (სურდოთარგმანის თანხლებით) სასწავლო ფილმი კენჭისყრის დღის პროცედურები (ინგლისურენოვანი სუბტიტრებით) სასწავლო ფილმი კენჭისყრის დღის პროცედურები (აზერბაიჯანულენოვანი სუბტიტრებით) სასწავლო ფილმი კენჭისყრის დღის პროცედურები (სომხურენოვანი სუბტიტრებით)

Training Film – Polling Day Procedures For The October 21, 2017 Municipal Elections
To ensure the provision of professional services for voters on the polling day, the CEC Training Center has resumed the training film Polling Day Procedures for October 21, 2017 Elections of the Representative Body of Municipality – Sakrebulo and Mayor of Self-governing City/Self-governing Community.
The film describes rights of individuals authorized to be at the polling station, as well as provides information about the preparation until the launch of the polling process, activities of leadership of precinct election commissions and other members of commissions to ensure that elections are held in a smooth manner and voters are able to exercise their electoral right in a full-fledged manner.
The training film was produced with the sign language, as well as was translated into English and ethnic minority languages.