დაიწყო პროექტ „კარდაკარის“ რეგისტრატორთა ტრენინგი
ამომრჩეველთა სიების დაზუსტების უზრუნველყოფის კომისიასა და საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრს შორის 2012 წლის 15 მარტს გაფორმებული ხელშეკრულების ფარგლებში სწავლების ცენტრმა დაიწყო პროექტკარდაკარისათვის ტრენერებისა და რეგისტრატორების ტრენინგის ორგანიზება.
სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავდა ტრენინგების ჩატარების მეთოდოლოგია, რომელიც მოიცავს ჯგუფურ მუშაობას, როლურ თამაშებსა და ინტერაქტივს. თითოეული ტრენერისა და რეგისტრატორისათვის მომზადდა დამხმარე სახელმძღვანელოები, პრაქტიკული სავარჯიშოები და თვალსაჩინო მასალები, რომლებიც დაეხმარება მათ კვალიფიციურად მოემსახურონ ამომრჩევლებს, უკეთ შეისწავლონ და განახორციელონ საკუთარი უფლებები და მოვალეობები.
სასწავლო კურსი ტარდება ორ დონიანი ”კასკადური” მეთოდით. პირველი ეტაპი 19 - 21 მარტს სასტუმრო ,,ქორთიარდ მერიოტში გაიმართა, სადაც მოსამზადებელი კურსი გაიარა ცენტრის მიერ შერჩეულმა 38 ტრენერმა,  რომლებიც პროექტის მეორე ეტაპზე უზრუნველყოფენ 11 100 რეგისტრატორის გადამზადებას. აღნიშნული რეგისტრატორები პროექტის ფარგლებში, კარდაკარის მეთოდით განახორციელებენ ამომრჩეველთა მონაცემების გადამოწმებასა და დაზუსტებას საქართველოს 11 რეგიონსა და 73 საარჩევნო ოლქში.

Within the limits of the contract concluded between Commission for Voters List Verification and Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings, dated March 15, 2012, organization of training of the Registrars of “Door-to-door” Project registrars is launched.
Center elaborated methodology for trainings, which includes team works, role plays and interactive. Additional manuals, practical tasks and visual materials were prepared for each trainer and registrar, which will help them to serve the voters properly, study and accomplish their rights and obligations.
Training course will be held in two-level “cascade” method. First stage, was held in March 19-21, at Hotel “”Courtyard Marriott”, where 38 trainers selected by the Center passed the preparation course; these trainers shall provide re-qualification of 11 100 registrars. These registrars shall check and verify voters’ data via door-to-door principle, in 11 regions and 73 election district of Georgia.