ცესკოს და სწავლების ცენტრის 2016 წლის საქმიანობის ანგარიშის პრეზენტაცია
დღეს ცესკომ და სწავლების ცენტრმა 2016 წლის საქმიანობის ანგარიში წარადგინა. შეხვედრა პოლიტიკურ პარტიებთან, ადგილობრივი და საერთაშორისო ორგანიზაციების, სახელმწიფო უწყებებისა და მედიის წარმომადგენლებთან ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანიამ გახსნა.
„მნიშვნელოვანია რომ 2016 წელი საარჩევნო ადმინისტრაციისთვის იყო წარმატებების წელი, ვინაიდან ჩვენ, გარდა საპარლამენტო არჩევნებისა ორი რიგგარეშე და სამი შუალედური არჩევნები ჩავატარეთ. ამავდროულად უამრავი საქმიანობა განვახორციელეთ, როგორც თანამედროვე ტექნოლოგიების სერვისებისა და მომსახურების შეთავაზებით ამომრჩევლებისთვის, ისე არაერთი საგანმანათლებლო პროექტი. თუმცა გამოწვევები რჩება და ეს გამოწვევები მნიშვნელოვანია, ასევე მნიშვნელოვანია როგორც საერთაშორისო ისე ადგილობრივი დამკვირვებლების მიერ გამოთქმული მოსაზრებები და შენიშვნები.  ჩვენ ვგეგმავთ ძალიან დიდი აქცენტი გავაკეთოთ სერვისებზე და განათლებაზე“ - განაცხადა ცესკოს თავმჯდომარემ ჟურნალისტებთან საუბრისას.
შეხვედრის მონაწილეებს ასევე მიეწოდათ ინფორმაცია ცესკოსა და სწავლების ცენტრის მიერ 2017 წლისთვის დაგეგმილი ინიციატივების შესახებ, მათ შორის, მოხდა ახალი პროექტის - „ვესაუბრებით ამომრჩეველს“ კონცეფციის გაცნობა. პროექტის ფარგლებში საოლქო საარჩევნო კომისიების წარმომადგენლები ამომრჩევლებთან საჯარო, საინფორმაციო შეხვედრებს გამართავენ, რაც მიზნად ისახავს ამომრჩევლების ცნობიერების ამაღლებას 2017 წლის არჩევნებთან დაკავშირებით, საოლქო საარჩევნო კომისიებსა და მოსახლეობას შორის კომუნიკაციის გაძლიერებას, საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობის პოპულარიზაციას და ცნობადობის ზრდას.

Today, the Central Election Commission (CEC) of Georgia and the Training Center presented 2016 activity report. Tamar Zhvania, the CEC Chairperson made opening remarks at the meeting attended by political parties, local and international organizations, state institutions and media representatives.
“It is important that 2016 was the year of successes for the EA since we have conducted in addition to the parliamentary elections, two extra-ordinary elections, and three by-elections. At the same time, we implemented various activities, including providing the modern technology services and service offerings to voters as well as a number of educational projects. However, challenges remain and they are important so are the opinions and remarks shared by the international and local observers. We plan to place greater emphasis on the services and education, "- said the Chairperson of the CEC to journalists.
The participants were informed about the new initiatives of CEC and Training Center for 2017 year and became aware with the concept of new project "talking to voters". Within the framework of the project, representatives of the District Election Commissions (DECs) will conduct public and informational meetings with voters aiming to raise awareness of voters on the upcoming 2017 Municipal Elections. In addition, such meetings would support communication between DECs and people as well as the promotion of the activities and increased visibility of the EA.