ტრენინგი საოლქო საარჩევნო კომისიის სტაჟიორთათვის
საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრმა მიმდინარე წლის 4 ოქტომბერს ტრენინგი ჩაუტარა თბილისის საოლქო საარჩევნო კომისიებში სტაჟირება გავლილ პირებს. სტაჟიორები დეტალურად გაეცნენ საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობის წესს, უშუალოდ დააკვირდნენ  სამუშაო პროცესს და მიიღეს მათთვის საინტერესო და საჭირო ინფორმაცია.
სტაჟიორებმა  ასევე მონაწილეობა მიიღეს ინსცენირებულ კენჭისყრის პროცესში. ამომრჩევლების სახით კენჭისყრაში მონაწილეობა მიიღეს ცენტრალური საარჩევნო კომისისიის თავმჯდომარემ და საარჩევნო ადმინისტრაციის სხვა მოხელეებმა.
ღონისძიების დასასრულს ცესკოს თავმჯდომარემ და ცენტრის დირექტორმა ტრენინგში მონაწილე სტაჟიორებს სტაჟირების გავლის დამადასტურებელი სერტიფიკატები გადასცეს.
აღნიშნული პროექტი საოლქო საარჩევნო კომისიებში მიმდინარე წელს დაიწყო და  ბოლო სამი თვის მანძილზე 58 საოლქო საარჩევნო კომისიაში სტაჟირება გაიარა 144-მა სტაჟიორმა.
საოლქო საარჩევნო კომისიებში სტაჟირების პროგრამის მთავარ მიზანს ახალგაზრდა სპეციალისტების პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა წარმოადგენს.

On October 4 of this year, Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings provided trainings for trainees of Tbilisi DECs. Trainees received detailed information on election administration activities, observed working processes personally and received all necessary and important information.
Trainees also participated in staged voting process. CEC Chairman and other officials of election administration participated in voting as voters. After the event, CEC Chairman and Center director awarded the trainees with relevant certificates. The said project was launched this year in DECs and for the last three months 144 trainees passed trainings in 58 DECs. Major goal of trainings in DECs is supporting of professional development of young specialists